Wprawdzie nasze „dzieci” już trochę za duże (no może nie wszystkie) na obchodzenie Dnia Dziecka ale każde święto to dobry powód żeby się trochę rozerwać w szkole.

Imprezę prowadzili Julia Monica z 1B i Łukasz Krawiec z 3AP, za nagłośnienie odpowiadali Adam Chołuj i Jakub Gajewski z 3CP.

Zaczęliśmy od konkursów typowo sportowych – rzuty do kosza i strzały na bramkę, mogliśmy się przekonać, że po zakręceniu 15 kółek nie tak łatwo trafić w piłkę ale problemu z tym nie miał Marcel Marczak z 2A.

Następnie, osoby, którym nie straszne ewentualne kontuzje, postanowiły się ścigać. Żeby nie było za łatwo daliśmy im worki. Ze zdjęć widać, że pierwszy był Bartek Knieć z 2A choć w biegu tym nie chodzi o to kto wygra lecz kto zaliczy najbardziej spektakularną przewrotkę, w sumie w tym też zabłysnął. Konkurs przygotowały Julka Bednarczyk i Natalia Domańska z 2B.

W sprincie na 60m nie było już worków, dzięki temu Marcel Marczak z 2A, Kuba Chmurzyński z i Łukasz Krawiec z 3AP uzyskali świetne czasy. Ciekawe jak pobiegli by z workami …

W przeciąganiu liny również nie było istotne zwycięstwo a wola i duch walki, no i żeby poćwiczyć mocny uchwyt.

Mocny uchwyt i silne ręce przydały się bardzo w podciąganiu na drążku – zwycięzcy czyli Filip Domagała z 3BP i Adam Ostrowski z 3AP wykonali po ok. 16 powtórzeń. Jeśli ktoś myśli, że to mało niech sam spróbuje.

Odbył się także bezkonkurencyjny pokaz gotowania, nasz szef kuchni Maks Solecki z pomocą Alana Skorupskiego i Michała Makowieckiego (wszyscy trzej z 2C) przygotowali spaghetti.

Z jadalnych pyszności mieliśmy także ciasta przygotowane przez uczniów naszej szkoły w celu zebrania środków na leczenie Nadii, udało się na zarobić ponad 900zł! Mogę zaręczyć, że wypieki warte były każdej wydanej złotówki.

Na koniec wisienka na torcie – wybory miss i i mistera szkoły. W szranki stanęło 14 osób, 7 pięknych dziewcząt i 7 przystojnych chłopców. Konkurs ten wzbudził najwięcej emocji i spowodował najgłośniejszy doping. Kandydatki i kandydaci musieli się wykazać nie tylko urodą ale także charakterem, charyzmą, elokwencją, poczuciem humoru, chodzeniem po wybiegu, stylizacjami i fotogenicznością. Konkurs świetnie przygotowały i prowadziły Lena Śmietanka i Agata Kamionka z 2C, pomagała im. Paulina Solecka z 3BP.

Zwycięzcami zostali … w sumie to wszyscy, którzy się zgłosili ale decyzją jury i publiczności:

Miss – Julia Kramek, 2C

2 miejsce – Weronika Kowalska, 3BP

3 miejsce – Martyna Kopcińska, 3AP

Mister – Krzysio Brenkus, 2B

2 miejsce – Adam Ostrowski, 3AP

3 miejsce – Marcel Marczak, 2A

4 miejsce – Szymon Pawelec, 1A

Dziewczynom życzymy żeby wzięły udział w konkursach ogólnopolskich a Krzysiowi żeby w przyszłym roku zdobył tytuł „mister nauki” 😉

ps. jeśli czyjeś zasługi, udział lub sukcesy pominąłem lub coś przekręciłem, za co profilaktycznie przepraszam, proszę mi zgłaszać, jutro skorygujemy 😉