Zbliża się maj, Miesiąc Książki, Czytelnika i Biblioteki. Tegoroczna XIX edycja Tygodnia Bibliotek, przypadająca na 8 – 15 maja przebiegać będzie pod hasłem: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

W związku ze świętem Książki, uczniowie klas 3BP i 3CP 26 kwietnia uczestniczyli w lekcji bibliotecznej poprowadzonej przez Panią Martę Nachyłę, pracownika Biblioteki Pedagogicznej  w Zwoleniu. Pani Bibliotekarz zapoznała uczniów z postacią M. Konopnickiej – poetki, patriotki, a także polskiej femme fatale. Zwróciła uwagę, że w tym roku obchodzimy 180 rocznicę urodzin pisarki, dlatego jest ona jedną z Patronów Roku 2022. Poznaliśmy fragmenty utworów M. Konopnickiej, a także ciekawostki z jej życia prywatnego, które miało wpływ na twórczość. Przekonaliśmy się, że była ona niebanalną postacią wśród polskich autorów.

Kinga Petniak, 3BP