BIURO PROMOCJI I POPULARYZACJI NAUKI UMCS ORAZ CENTRUM NAUCZANIA I CERTYFIKACJI JĘZYKÓW OBCYCH UMCS SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ DO UCZESTNICTWA W VII EDYCJI KONKURSU JĘZYKOWEGO „FACES OF AMERICA”, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 21 MARCA 2022 R. NA UNIWERSYTECIE MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ W LUBLINIE.

Konkurs Językowy „Faces of America” jest wydarzeniem cyklicznym z kilkuletnią tradycją, którego głównym celem jest promowanie znajomości języka angielskiego i podniesienie poziomu umiejętności językowych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, a także popularyzowanie szeroko rozumianej wiedzy na temat kultury amerykańskiej.

DO UCZESTNICTWA W VII EDYCJI KONKURSU JĘZYKOWEGO „FACES OF AMERICA” SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH Z CAŁEGO KRAJU!

Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym etapie uczniowie mają za zadanie przygotowanie pracy konkursowej w formie eseju (limit słów: 250) na jeden z trzech proponowanych tematów:

* „IS AMERICA STILL THE COUNTRY OF OPPORTUNITY?”

* „WHAT DO FOREIGNERS LOVE OR HATE ABOUT AMERICA?”

* „WHAT IS YOUR VIEW OF THE U.S.A IN 2050?”

Esej zostanie oceniony przez Komisję Konkursową według takich kryteriów, jak wartość merytoryczna, język oraz innowacyjność. Etap drugi będzie etapem pisemnym, polegającym na rozwiązaniu testu gramatyczno-leksykalnego, po czym do etapu finałowego wybranych zostanie pięć najlepszych zespołów, które wezmą udział w quizie kulturowym wzbogaconym o elementy multimedialne.

Poniżej przedstawiamy harmonogram VII edycji Konkursu Językowego „Faces of America”:

* DO 11.02.2022 R. – PRZESŁANIE ESEJU NA ADRES MAILOWY: KONKURS.UMCS@UMCS.PL

* 1.03.2022 r. – ogłoszenie i poinformowanie o wynikach I etapu przez komisję konkursową

* 21.03.2022 r. – etap II i III (w trakcie Drzwi Otwartych UMCS)

Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do zgłaszania się do nauczycieli języka angielskiego w celu ustalenia uczestnictwa w konkursie.